Publikace

Vydáváme a překládáme knihy, příručky a brožury o Housing First a řešení bytové nouze. Kromě toho publikujeme i výsledky našich výzkumů: vyhodnocujeme funkčnost aktuálních i navrhovaných opatření nebo pravidelně mapujeme stav bytové nouze v Česku.

 • Zpráva o vyloučení z bydlení (2019)

  Zpráva o vyloučení z bydlení (2019)

  Potraviny se zdražují, rostou ceny nájmů a do toho přišel prudký nárůst cen energií. Výdaje domácností na energie se výrazně zvyšují a spousta lidí tak přemýšlí, jak v následujících měsících snížit svou spotřebu a ušetřit. V koalici neziskových neziskových organizací proto přinášíme přehled úspor a možností, jak požádat o pomoc od státu.

 • Housing First: Model Pathways (2020)

  Housing First: Model Pathways (2020)

  Kniha „Housing First: Model Pathways ukončení bezdomovectví u osob trpících duševními poruchami a poruchami plynoucími z užívání psychoaktivních látek“ od Sama Tsemberise je základním manuálem přístupu Housing First, tak jak byl praktikován s lidmi bez domova s duální diagnózou v newyorském programu Pathways to Housing. Knihu vydala v českém překladu Platforma pro sociální bydlení v roce 2020. V současné době bohužel už nemáme k dispozici volné výtisky.

 • Příručka pro peers podpory v bydlení (2018)

  Příručka pro peers podpory v bydlení (2018)

  Publikaci jsme vytvořili ve spolupráci s odborníky z ČR, Británie, Maďarska, Finska a Španělska. Představujeme zde základní zjištění a praxi v peer podpoře uživatelů služeb. Kromě odpovědi na otázku „co je peer podpora a co může nabídnout pro práci s lidmi bez domova” se v této publikaci snažíme vést širší diskuzi na téma peer podpory, poskytnout výzkumná zjištění a návrhy dalšího rozvoje peer podpory.

Newsletter

Pravidelné informace o našich aktivitách a také o problematice sociálního bydlení v Česku.