Platforma pro sociální bydlení

3. 5. 2021

Jak to dopadlo s naší kampaní pro Fond dostupného bydlení?

Pamatujete na naši vánoční kampaň na podporu Fondu dostupného bydlení? Slíbili jsme, že všechny vybrané prostředky do koruny předáme a fond je použije na nákup prvního bytu pro rodinu v nouzi.

Pár měsíců od té doby uplynulo, celkově vybraných 30 600 Kč jsme fondu úspěšně předali… Ale co je hlavní: i díky vybraným prostředkům se podařilo získat důstojné bydlení pro pana Jana s manželkou, který předtím vystřídal ubytovnu i přelidněný byt. Věříme, že díky stabilnímu bydlení v bytě fondu se jim oběma uleví. Moc děkujeme všem, kteří jim na získání nového domova přispěli. 
 
Fond dostupného bydlení se nyní pořádně rozjíždí: můžete si přečíst nový článek, který shrnuje to nejpodstatnější z nedávného dění. V provozu je také nový web https://www.fonddostupnehobydleni.cz. Tam najdete nejen příběhy dalších nájemníků, ale i novou možnost, jak se do podpory dostupnosti bydlení pro ohrožené domácnosti zapojit. 
 
Ukazuje se, že velmi efektivním (a na české poměry poměrně neobvyklým) způsobem, jak získat prostředky na nákup dalších bytů, jsou půjčky. Fondu dostupného bydlení totiž můžete své příspěvky nejen darovat, ale i půjčit – vaše peníze se vám vrátí, a dokonce s úrokem. Doposud se od 6 lidí podařilo na půjčkách získat už přes 1,5 milionu. 
 
Možná jde o formu podpory, která by vám vyhovovala víc než dárcovství. Pokud byste měli chuť se tímto způsobem dále zapojit, veškeré informace k poskytnutí půjčky najdete tady, případně se ozvěte na jan.benes@fonddostupnehobydleni.cz. Budeme vděční, pokud případně pošlete odkaz i svým známým, kteří by o podporu smysluplného projektu, který pomáhá řešit dostupnost bydlení, mohli mít zájem.