TZ: Dostaneme 140 dětí z ubytoven! Kandidáti na pražského primátora přijali výzvu odborníků

Tisková zpráva, Platforma pro sociální bydlení, Praha, 1. října 2018

V reakci na veřejnou výzvu odborné organizace Platforma pro sociální bydlení se 7 z 9 lídrů kandidátek na pražský magistrát s největším volebním potenciálem přihlásilo k závazku, že dají domov 140 dětem, které nyní se svými rodinami přebývají na ubytovnách. Dosáhnou tak historického úspěchu: ukončí bezdomovectví rodin v Praze.

„Bezdomovectví rodin s dětmi je řešitelný problém. O osudu 140 dětí na ubytovnách v Praze mohou rozhodnout politici. A ti nám v reakci na výzvu #ubytovnybezdeti slíbili změnu. My slibujeme, že příštímu vedení Prahy pomůžeme dotáhnout realistický plán, který zajistí nastěhování 70 rodin z ubytoven do městských bytů s náležitou podporou,“ komentuje závazek lídrů ředitel Platformy Vít Lesák.

K výzvě se přidal Jan Čižinský (PRAHA SOBĚ), Zdeněk Hřib (Česká pirátská strana), Jakub Landovský (ČSSD), Ondřej Mirovský (Strana zelených), Jiří Pospíšil (TOP 09 a Starostové – Spojené síly pro Prahu), Marta Semelová (KSČM) a Petr Stuchlík (ANO). Naši výzvu nepřijal Bohuslav Svoboda (ODS) a zatím nechal bez reakce Karel Fischer (Starostové pro Prahu).

Příspěvek s fotkami, které obsahují mj. citace lídrů, naleznete zde:

https://www.facebook.com/socialnibydleni/posts/1889536801128776

Praha dle dat Institutu plánování a rozvoje hl. m. Prahy disponuje 1 800 prázdnými byty. Oprava 70 z nich pro potřeby sociálního bydlení tak v Praze fakticky ukončí bezdomovectví rodin. „Praha má šanci dostat se na funkční nulu v bezdomovectví rodin. Aby si město funkční nulu bezdomovectví rodin udrželo, bude třeba nastavit procesy, aby město co nejlépe vědělo, kolik rodin se do bytové nouze dostává každý rok, a jak jim co nejúčinněji pomoci,” doplňuje předseda Platformy pro sociální bydlení Štěpán Ripka.

Platforma pro sociální bydlení se zavázala, že do 60 dní od voleb uspořádá setkání s lídry, kteří výzvu přijali, kde nabídne své odborné know-how, aby se sliby také podařilo realizovat.

Video s původní výzvou:

https://www.facebook.com/socialnibydleni/videos/325733074644201/

Kontakt:

Vít Lesák
metodik týmu poradců pro ukončování bezdomovectví
Platforma pro sociální bydlení
Tel: 724 189 993

Newsletter

Pravidelné informace o našich aktivitách a také o problematice sociálního bydlení v Česku.